בשיתוף תנועת דרכנו
10/11/2020

המהדורה המלאה 10.11.2020

יש סיכוי שטראמפ צודק ובאמת גנבו לו את הבחירות? המהדורה שלנו התמקדה הפעם, איך לא, בבחירות בארצות הברית. לוסי אהריש אירחה את ד"ר הני זובידה, חוקר מדעי המדינה ומנחה "משכן לילה" בערוץ הכנסת והעיתונאי חמי שלו, כתב עיתון "הארץ" בניו יורק לשעבר

ג'ו ביידן לקח את כל הקופה, אבל מה עכשיו? האם אחרי האופוריה אפשר לדבר על השסע הפנים-חברתי בארצות, בנוסף למדיניות החוץ של ארצות הברית (ד"ש לסין)? חמי שלו טוען כי קודם כל נדרש שהנשיא המכהן דונלד טראמפ יקבל את תוצאות הבחירות. "קודם נעבור את 70 הימים עד להחלפת הנשיא בבית הלבן. טראמפ לא צפוי, יכול להיות שהוא ילחם עד הסוף בתוצאות הבחירות. להתבצרות הזאת יש השלכות גם עלינו, כי אם ראש הממשלה רוצה לחלץ מטראמפ החלטות שלא ברור לו אם יצליח לחלץ מביידן".

כמו מה למשל? "החלטות בנושא איראן, השטחים והסיפוח - יכול להיות שנראה צעדים תוקפניים מול איראן בעקבות החרפה חמורה בסנקציות - עד שנגיע לביידן העולם ישתנה".

הני זובידה מסתייג מהדברים: "מהרגע שמכריזים על הנשיא הנבחר - שהוא ביידן - טראמפ מודח מהתפקיד ונדרש לעזוב. ביידן נבחר בפער קולות אדיר וטראמפ צריך לקבל את זה. הבחירות צולמו ותועדו בזמן אמת".

ומה עם הטענות לגבי זיוף קולות? ומה אם טראמפ צודק והעלימו את הקולות שהצביעו לו? השניים מסכימים: "אין ראיות על זיוף מאסיבי של קולות. ואין סיכוי למצוא זיופים אם לא מצאו ביום הבחירות פתקים מזויפים". חמי שלו מסביר: "לפני כמה חודשים טראמפ החל להתביית על הקולות שנשלחים בדואר והעלה טענות לזיופים, אבל זאת לא תורה מסיני - אם אין ראיות או עדויות לזיופים אז אין זיופים, אבל בעידן של פייק ניוז יש כמות של אנשים שמאמינים שהיה זיוף קולות ואם המון זועם יוצא לרחוב - זה כבר מסוכן".

הני זובידה מוסיף: "בסוף טראמפ ילך הביתה. כרגע הוא רוצה לשדר למפלגה שלו שהוא זה שקובע".

האם ביידן יחזור למדיניות החוץ של אובמה? ואיך הבחירות לנשיא החדש ישפיעו על ישראל? צפו במהדורה המלאה ואמרו מה דעתכם בתגובות.

בהמשך המהדורה, נערך דיון בנושא האלימות והפשיעה בחברה הערבית בהשתתפות ישראל פריי, עיתונאי וכתב דמוקרטTV ומחמוד נאסר, רכז המאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית. זאת על רקע דברי ראש הממשלה נתניהו, שהצטרף השבוע לדיון בכנסת בנושא ואמר שיפעל למען מיגור האלימות בחברה הערבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully