בשיתוף תנועת דרכנו
05/11/2020

"המשבר גדול ממספר הנדבקים": יפעת שאשא ביטון בראיון לדמוקרטTV

מי הבוס האמיתי של ועדת הקורונה? צפו בראיון של לוסי אהריש עם יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא ביטון: "יש אנשים מיואשים שאין להם מה להפסיד. אני כל הזמן מזהירה מפני אנרכיה"

יפעת שאשא ביטון היא אחד הקולות הכי בולטים במאבק כנגד הכשלים של הממשלה בניהול משבר הקורונה. חברת הכנסת, סגנית ראש עיריית קרית שמונה לשעבר, עומדת בלחצים גדולים מאז קיבלה את תפקיד יושב ראש ועדת הקורונה.

בין ישיבה לישיבה שאשא ביטון מנסה לרצות את כל הצדדים כדי לשמור על מעמדה כפוליטיקאית בסיעת הליכוד והאתגר הזה לא פשוט בכלל. לוסי אהריש שוחחה עמה בראיון מיוחד בדמוקרטTV. "יש פה נגיף שאנחנו נדרשים להתמודד איתו, התחלנו בחודש מרץ, כשאף אחד לא ידע עדיין עם מה אנחנו מתמודדים, ועשינו צעדים שהיו נכונים לאותה תקופה, כמו כל העולם", מספרת שאשא ביטון. "היום, אנחנו יודעים יותר ממה שידענו אז, ואנחנו כבר לא מתמודדים מול נגיף הקורונה, אנחנו מתמודדים מול משבר הקורונה".

שאשא ביטון מניחה את האצבע על כל הנקודות הכואבות, "המשבר הוא רב ממדי, הוא גם כלכלי, והבנו שהוא גם חברתי, נפשי, רווי במתחים, שחוצה מגזרים, גילאים ונוגע בכל אחד ואחת במדינת ישראל".

איך מנהלים את המשבר הזה בזירה הפוליטית? שאשא ביטון אומרת כי "המשבר גדול ממספר הנדבקים. יש אנשים מיואשים שאין להם מה להפסיד. אני כל הזמן מזהירה מפני אנרכיה. וזה הזמן להתנהל מול הציבור בשקיפות. כי אם הציבור לא מבין את ההיגיון בהנחיות, הציבור כועס, והציבור מתנגד. אנחנו מנסים להבין איך לנהל שגרת חיים לצד נגיף הקורונה", שאשא ביטון ממשיכה: "אנחנו יוצרים מתחים בין מגזרים, אם פותחים את הסופר וסוגרים את השוק, אנשים לא מבינים מה ההגיון בהנחיות. נוצר פילוג בתוך החברה, אני מפחדת שהחברה שלנו מתפרקת".

צפו בראיון המלא

  • יפעת שאשא ביטון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully